• 1 głos
  Zagłosuj
  Zgłoś naruszenie zasad
  Filmow, Andriej Gromykowicz, brat starszy Siergieja Prokofiewa Filmowa

  Genialny samouk, choć uznany pozniej na całym świecie i ceniony.

  Jak później sam opowiadał biografom stawiajacym “Moskowskoj”, gdy jako młody gimnazjalista podgladał przez małe okienko na poddaszu rodzinną służącą w bani (kąpieli), postanowił ten właśnie obraz utrwalić w kadrze (okienka) pamięci..
  Tak też uczynił (camera obscura Filmowa), jednak statyczne obrazy go nie zadawalaly - zauważył ze przy pewnej dawce alkoholu szybko pokazywane obrazki wydają się ruszać! Metodę tę dopracował później także dla osób nie przygotowanych przed seansem, niestety kosztem koniecznosci zwiekszenia ilosci obrazkow..

  Jego sztandarowym do dzis wynalazkiem jest Kamera Filmowa, pozwalająca zapisać ruchomy obraz tak, by było możliwe jego odtworzenie bez użycia alkoholu oraz gwałtownych ruchów rękami!

  Do zapisu Tak przygotowanych obrazów służyła nowatorska Taśma Filmowa [wszystkie obrazki na jednej taśmie, SIC!]

  Ścieżka Dźwiękowa to cenny wkład Jurija Dzwiekowa, wieloletniego współpracownika Filmowa w rozwój Sztuki Filmowa - Dzieki temu tzw. momenty oraz toasty na ekranie zyskały większą głębię!

  Tak powstala Sztuka Filmowa - sztuka pokazywania ruchomych obrazkow, ktora zawojowala swiat! Filmow sztukę tę sam czynnie rozwijał, choćby w formie krótkich form kiniematogaficznych, do dziś znanych jako Etiuda Filmowa.

  Sztuka Filmowa oddziaływała na ludzi do tego stopnia, ze Filmow zgromadził wokół siebie wielu naśladowców, utworzył nawet własną szkołę - stąd pierwsza Moskiewska Szkoła Filmowa!

  Wielu naśladowców szło w jego ślady - w Polsce patrz: Łódzka Szkoła Filmowa.

  Wkrótce na bazie wielkiego tego szaleństwa powstała cała Produkcja Filmowa - z reżyserami, scenografami i całym tym talatajstwem (Jak mawiał Filmow, który się czasem w tym gubil..)

  Filmow był też niezłym managerem, sprzedarza w terenie powstałych produkcji zajmowali się przedstawiciele Dystrybucji Filmowa.

  Wkrótce też z najlepszych jego dzieł powstała pierwsza Kolekcja Filmowa!

  Wkrótce sztuka snucia opowiesci i pokazywania obrazow bez alkoholu Tak się rozpowszechnila, ze w wielu miejscach corocznie odbywały się wielodniowe pokazy Produkcji Filmowa, tzw. Festiwale Filmowa, jak choćby najslawniejszy we francuskim Cannes, lub tzw. Gala Oskarowa (inicjatywa genialnego managera, amerykańskiego imigranta przyjaciela Filmowa)

  W latach 50-tych ub. wieku na zaproszenie polskich władz, Filmow kładł także podwaliny w upamietnianiu Kamerą Filmowa osiągnięć ludu pracującego miast i wsi - do lat 90-tych powstawała sławna Polska Kronika Filmowa!

  Filmow utrzymywał też kontakty za Oceanem, najbardziej cenił sobie przyjaźń z radzieckim emigrantem pochodzenia semickiego - Metrem Goldwynem-Meyerem i Bułgarką, Hanną Barbarą.

  anonim 2012-01-23 19:47 0 komentarzy więcej »
 • 1 głos
  Zagłosuj
  Zgłoś naruszenie zasad
  Także dzieki inspiracji Anastasji Kriogeniki, niezwykle plodny wynalazca radziecki.

  Urodzony na Uralu, w podirkuckiej wiosce, pomimo trudnych warunków bytowych w młodości, oraz dzieki wyczuciu chłodnej atmosfery, dostał się na tamtejszy uniwersytet. Dzięki wyjątkowej pracowitości stał się uczniem znanego akademika Lodowcowa.

  Wcześniejsze doświadczenia oraz wpływ mentora zaowocowały później wieloma odkryciami z dziedziny kriogeniki (Kriogenika, Anastazja Pietrowna, wieloletnia muza, inspiracja naukowa i konkubina Lodowa) studiowała na tym samym kierunku. Później, Lodow całą dziedzinę nauki nową nazwał jej mianem!

  Pierwszym znaczącym wynalazkiem była tzw. kostka Lodowa - sluzaca do chłodzenia wódki na akademickich imprezach.

  Rozwinięciem tej idei była tzw. góra Lodowa, pomyslana pierwotnie jako wielka ilosc kostek L., pozniej jednak idee dopracowano, takze dzieki wkladowi pracy akademika Lodowcowa. Gora Lodowa w pozniejszym okresie posłużyła m.in. zatopieniu symbolu kapitalistycznej dominacji na Oceanach - "Titanica".

  Jednym z komercyjnie zastosowanych wynalazków Lodowa była tzw. lodówka - komora chlodnicza (kriogeniczna!) służąca do produkcji kostek Lodowa. Ubocznym zastosowaniem "lodówki" było także przechowywanie żywności (sic!)

  Lodow oprócz pracy stricte naukowej, nie stronił tez od dziedzin artystycznych i humanistycznych - był człowiekiem radzieckiego renesansu! Był wiec także prekursorem tzw. sztuki ulotnej - jako pierwszy rzezbil w najbardziej dostępnym materiale - lodzie, stąd pierwsze jego prace nazywano Rzeźba Lodowa. Ten prąd w sztuce kontynuowany jest do dzis w Skandynawii, zaprzyjaźnionych Chinach i Republikach Kraju Tajgii.

  Także powszechnie znany dzis tzw. Deser Lodowy(j), został wymyślony przez Lodowa na czesc jego wieloletniej przyjaciółki z czasu studiów - Kriogeniki!

  Jak każdy radziecki naukowiec prócz pracy akademickiej nie stronił od zabawy. Jego Lodowa boisko, przemianowane później w dowód uznania na "Lodowisko" funkcjonuje do dzis jako plac popisów artystycznych, wyczynów sportowych, czy nocnych imprez zimowych - do czego pierwotnie stworzył je Lodow.."tafla Lodowa"

  Lodow, jako pierwszy w historii postanowił zamrozić swoje ciało (pomysł później powielony m.in. przez W.Disneya. Ciało Lodowa do dziś spoczywa zamrożone w podziemiach Irkutskiego Instytutu Naukowego.

  Wg. nie potwierdzonych pogłosek, Lodow wyemigrował w latach 20-tych do USA i przyjął rodowe nazwisko Iceberg.

  anonim 2011-12-24 14:01 0 komentarzy więcej »
 • 1 głos
  Zagłosuj
  Zgłoś naruszenie zasad

  ojciec

  sugestia
  A ojciec wszechwynalazczości, Leonid Iliicz Naukow - twórca szeregu kluczowych pojęć niezbędnych dla działaności kolejnych uczonych - teoria, metoda, literatura -i wiele innych - a każda z nich - Naukowa! Pominięcie Leonida I. Naukowa - pioniera nauki (a jakze- od jego nazwiska) radzieckiej- niewybaczalne!!

  anonim 2010-05-16 20:43 3 komentarzy więcej »
 • 1 głos
  Zagłosuj
  Zgłoś naruszenie zasad
  obywatele radzieccy z pochodzenia towarzysze niemieccy. Klepiąc biedę i z cicha popiskując na mrozie jednocześnie podśpiewując czastuszki - po raz pierwszy na świecie zasynkopowali (Jazzow) i zaimprowizowali (Rockow)fundamenty muzyk zwanych później od ich nazwisk - muzyka Jazzowa i muzyka Rockowa. Niestety wcześnie wykryto w ich działalności elementy ochylenia kontrrewolucyjnego.
  (warto wspomnieć o współczesnych nam twórcach - Rapowie (z Doniecka) i Hiphopowie (z Donabasu). )

  anonim 2010-05-17 19:51 0 komentarzy więcej »
 • 0 głosów
  Zagłosuj
  Zgłoś naruszenie zasad

  dupa

  pochwała
  dupa

  anonim 2013-11-14 18:45 0 komentarzy więcej »
 • 0 głosów
  Zagłosuj
  Zgłoś naruszenie zasad
  Pawłowa tego co badał odruchy u psa

  anonim 2013-07-08 00:32 0 komentarzy więcej »
 • 0 głosów
  Zagłosuj
  Zgłoś naruszenie zasad

  anonim 2010-08-12 15:53 0 komentarzy więcej »
 • 0 głosów
  Zagłosuj
  Zgłoś naruszenie zasad

  a jezzcze

  sugestia
  Co nieco słyszałem- prosze o wiecej- na temat - nie pamietam imion - niejakiego Zimowa - jego jedynym a od razu szczytowym (od innego naukowca - Szczytowa , teoretyka i praktyka zjawiska znanego jako "forma Szczytowa")wkłądem w dzieło ludzi Rad była opona przeznaczona do użytku na terenie całego ZSRR o każdej tamtejszej porze roku czyli słynna i lubiana do dziś "opona Zimowa"

  anonim 2010-05-16 20:50 2 komentarzy więcej »

Odpowiadają na sugestie :

 • radzieccyuczeni

Aktywni użytkownicy :


więcej »