• Zgłoś naruszenie zasad
  1 głos
  Zagłosuj

  Lodow, Witoldowicz Kristof

  sugestia
  Także dzieki inspiracji Anastasji Kriogeniki, niezwykle plodny wynalazca radziecki.

  Urodzony na Uralu, w podirkuckiej wiosce, pomimo trudnych warunków bytowych w młodości, oraz dzieki wyczuciu chłodnej atmosfery, dostał się na tamtejszy uniwersytet. Dzięki wyjątkowej pracowitości stał się uczniem znanego akademika Lodowcowa.

  Wcześniejsze doświadczenia oraz wpływ mentora zaowocowały później wieloma odkryciami z dziedziny kriogeniki (Kriogenika, Anastazja Pietrowna, wieloletnia muza, inspiracja naukowa i konkubina Lodowa) studiowała na tym samym kierunku. Później, Lodow całą dziedzinę nauki nową nazwał jej mianem!

  Pierwszym znaczącym wynalazkiem była tzw. kostka Lodowa - sluzaca do chłodzenia wódki na akademickich imprezach.

  Rozwinięciem tej idei była tzw. góra Lodowa, pomyslana pierwotnie jako wielka ilosc kostek L., pozniej jednak idee dopracowano, takze dzieki wkladowi pracy akademika Lodowcowa. Gora Lodowa w pozniejszym okresie posłużyła m.in. zatopieniu symbolu kapitalistycznej dominacji na Oceanach - "Titanica".

  Jednym z komercyjnie zastosowanych wynalazków Lodowa była tzw. lodówka - komora chlodnicza (kriogeniczna!) służąca do produkcji kostek Lodowa. Ubocznym zastosowaniem "lodówki" było także przechowywanie żywności (sic!)

  Lodow oprócz pracy stricte naukowej, nie stronił tez od dziedzin artystycznych i humanistycznych - był człowiekiem radzieckiego renesansu! Był wiec także prekursorem tzw. sztuki ulotnej - jako pierwszy rzezbil w najbardziej dostępnym materiale - lodzie, stąd pierwsze jego prace nazywano Rzeźba Lodowa. Ten prąd w sztuce kontynuowany jest do dzis w Skandynawii, zaprzyjaźnionych Chinach i Republikach Kraju Tajgii.

  Także powszechnie znany dzis tzw. Deser Lodowy(j), został wymyślony przez Lodowa na czesc jego wieloletniej przyjaciółki z czasu studiów - Kriogeniki!

  Jak każdy radziecki naukowiec prócz pracy akademickiej nie stronił od zabawy. Jego Lodowa boisko, przemianowane później w dowód uznania na "Lodowisko" funkcjonuje do dzis jako plac popisów artystycznych, wyczynów sportowych, czy nocnych imprez zimowych - do czego pierwotnie stworzył je Lodow.."tafla Lodowa"

  Lodow, jako pierwszy w historii postanowił zamrozić swoje ciało (pomysł później powielony m.in. przez W.Disneya. Ciało Lodowa do dziś spoczywa zamrożone w podziemiach Irkutskiego Instytutu Naukowego.

  Wg. nie potwierdzonych pogłosek, Lodow wyemigrował w latach 20-tych do USA i przyjął rodowe nazwisko Iceberg.

  anonim 2011-12-24 14:01

 • Kto głosował
  • + 1 anonim

Dodaj komentarz

« powrót

Dodaj nową sugestię

Odpowiadają na sugestie :

 • radzieccyuczeni

Aktywni użytkownicy :


więcej »